Nesmurtinė komunikacija

images (2)Nesmurtinė komunikacija- tai ypatingas, per trumpą laiką labai išgarsėjęs metodas, mokantis sukurti ryšius, paremtus įsiklausymu į vienas kitą. Mes visi turime vienodus poreikius ir mūsų jausmai priklauso nuo to, ar mūsų poreikiai patenkinti, ar ne. Pyktis ir reikalavimai- suicidiška nepatenkintų poreikių išraiška, kadangi eidami tokiu keliu dar labiau sumažiname galimybę patenkinti poreikius, o kai esame empatiškai priimami, mumyse atsiskleidžia dideli vidiniai ištekliai.

Nesmurtinės komunikacijos mokymasis susidaro iš kelių komponentų mokymosi: mokymasis kuo geriau ir greičiau suprasti savo ir kitų poreikius, apie kuriuos signalizuoja jausmai; mokymasis be vertinimų ir pykčių kitam žmogui nusakyti situaciją, kuri trukdo jums patenkinti poreikius; mokymasis formuluoti aiškius konkrečius prašymus, kurie skirtųsi nuo reikalavimų ir pašnekovas jaustųsi laisvas sutikti ar atmesti prašymą, bet tuo pačiu vertintų jam suteiktą pasitikėjimą prisidėti prie jūsų gerovės; aktyvaus klausymosi mokymasis- dažnai žmonės priešinasi, nes jaučiasi negirdimi ir nesuprasti, tačiau kai jie pasijunta suprasti situacija greitai keičiasi.

Nesmurtinės komunikacijos mokymai gali padaryti stebuklus- jau po keleto savaičių tokio bendravimo mokiniai nebenori skubėti iš mokyklos namo.