Viešas kalbėjimas ir pasitikėjimas savimi
Jei tik jūsų profesija nesusijusi su nuolatiniu viešu pasirodymu, žinote kas atsitinka kai stojate kalbėti prieš auditoriją – visos geriausios mintys, kurias ilgai ruošėtės pasakyti, kažkur išlaksto, o galvoje atsiveria tuštuma, jus išpila nežinia iš kur atsiradęs prakaitas, o rankos išdavikiškai dreba. Viešo kalbėjimo baimė viena labiausiai paplitusių fobijų visame pasaulyje, o kai kurių tyrimų duomenimis net stipresnė už mirties baimę.
Daugybė kursų ir seminarų siūlo jums išmokti specialių oratorystės triukų – kada pakelt ar nuleist ranką, kada padaryt pauzę, į kurią pusę pasisukti ir kaip efektingai užvaldyti auditorijos dėmesį. Problema tik tokia, kad kai jus apima baimė, tiesiog sunku atsiminti visus patarimus ir vietoj to, kad tai palengvintų jūsų dalią, sukelia dar didesnį stresą.
Mūsų tikslas – ne sukelti jums dar daugiau streso, o parodyti kaip įvairių technikų ir suvokimo pagalba galite atsikratyti įtampos. Kaip rasti nepasitikėjimo savimi priežastis ir jas neutralizuoti? Kaip sukurti geranorišką aplinką, užsitarnauti auditorijos pasitikėjimą? Kaip įveikti jaudulį? Kaip auditorijai daryti emocinį poveikį? Kaip garsiai mąstyti? Kaip valdyti diskusiją? Kaip kalbėti aiškiai ir struktūruotai, tinkamai pradėti ir užbaigti? Kaip dirbti su maža, didele, vyresnių ir jaunesnių žmonių auditorijomis? Kaip elgtis, kai auditorija pasyvi arba besipriešinanti? Koks viešojo kalbėjimo stilius tinka būtent jums, kokias stiprias puses jau turite, o ką dar galite patobulinti? Seminaras skirtas 25-55 metų žmonėms, siekiantiems karjeros arba priverstiems daugiau kalbėti viešai. Tinka ir kukliems, ne visada galintiems aiškiai išreikšti savo nuomonę ir aiškiai išdėstyti poziciją