Konsultacijos

Registracija  el. paštu: petroniene.mokymai@gmail.com arba telefonu: +37067625787;

Konsultuoju suaugusius (porų, vaikų ir paauglių nekonsultuoju). Konsultuoju taip pat rusų ir anglų kalbomis.

Trukmė 50 min; priimu 9-16 val., išskyrus pradžią, sesijos tipiškai vyksta kas dvi savaites.

Konsultacijų gyvai ir internetu kaina – 110 eur. Internetinės sesijos daromos per messenger video, parašykite žinutę Genovaite Petroniene ( bet ne Genovaite Petroniene psichologe psichoterapeute)

KAIP GYDAU?

Schemų terapija

Sprendžiant gilesnes psichologines problemas nei viena teorija ar terapinis požiūris nėra pakankamas. Optimalią sprendimo strategiją pasirinkti padeda integruotas požiūris ir praktika, derinanti įvairių psichoterapijos mokyklų gydymo būdų kombinacijas. Schemų terapija ( Dr. Jeffrey E. Young 1990) – tokio integruoto  gydymo metodo pavyzdys. Čia svarbi egzistencinė humanistinė kryptis, taip pat naudojamos intervencijų technikos iš geštalt terapijos, tranzakcinės analizės, psichodramos. Derinamos patyriminės ir tarpasmeninės technikos su kognityvinės elgesio terapijos modeliu,  remiamasi  idėjomis iš  psichoanalitinės objektų ryšių teorijos.

Schemų terapija, siekia išsiaiškinti kliento vaikystės, paauglystės patirtis, suvokiant jas kaip bazinių poreikių netinkamą patenkinimą ir iš to kylančių psichologinių problemų priežastis ir siekiama patenkinti poreikius sveikais būdais. “Schema“ – tai vaikystės žaizdų ir su tuo susijusio išmokto disfunkcinio tvarkymosi būdo aktyvacija. Išskiriama 18 schemų, pvz. paliktumo, socialinės izoliacijos, nepasitkėjimo, paklusnumo, aukštų standartų ir tt. Į schemą žmogus gali reaguoti jai pasiduodamas, tikėdamas kad pasaulis tikrai yra toks; pabėgdamas- vengdamas situacijų kur ji galėtų pasireikšti ir hiperkompensuodamas, pavzydžiui vengdamas defetyvumo schemos siekia itn aukštų rezultatų.

Realybėje schemų veikimas pasireiškia per būsenas, kuriose žmogus yra- režimus. Jie skirstomi į vaikiškus režimus: pažeisto- išsigandusio, vienišo, palikto, nuvertinto ir tt. vaiko režimus, pikto ir impulsyvaus vaiko režimus. Vaikiškame režime esantį žmogų “užpila” staigios stiprios emocijos, jis jaučiasi bėjėgiškas, pažeidžiamas, jam sunku valdytis. Disfunkciniai tėviški režimai- tai reikalajantis, puolantis ir kaltę sukeliantys vidiniai kritikai. Kai įsijungia vidinis kritikas, žmogus kaltina save, jaučia vidinę įtampą. Disfunkciniai įveikos režimai: atsietas gynėjas, atsitraukęs savęs guodėjas hiperkontrolė, grandioziškumas, kito puolimas, dėmesio siekimas- šie režimai įsijungia, kai patiriame stresą, apsaugodami mus nuo pažeisto vaiko jausmų ir nuo vidinės tiesos bei nuoširdaus ryšio su kitu žmogumi tuo pat metu. Režimai paprastai linkę keisti vienas kitą. Sveiki režimai- laimingo vaiko ir sveiko suaugusio būsena yra tos būsenos, kurios idealiu variantu turėtų keisti nesveikus režimus.

Kaip vyksta schemų terapija? Pirmiausia terapeutas surenka informaciją ir susigaudo kokias schemas turi klientas, kokie režimai dažniausiai pasitaiko jo gyvenime ir kaip tai siejasi su jo išsakytom problemom ir pats klientas pamažu mokosi atpažinti tiek terapijos valandos metu, tiek savo gyvenime pasireiškiančius režimus ir schemas. Toliau schemų terapijos metu vyksta “pakaitinė tėvystė”- terapeutas stengiasi bendrauti su klientu taip, kad būtų patenkinti tie jo poreikiai, kurių nepatenkino tėvai. Naudojamos ir stipriai emocijas bei pasąmonę veikiančios patyriminės technikos, pvz. “patirties perrašymas vaizduotėje”- vaizduotėje padedant terapeutui klientas grįžta į vaikystėje patirtus sunkumus, perkuriamas ir emociškai giliai pergyvenamas naujas scenarijus. Naudojami psichodramos elementai, kognityvinės terapijos technikos. Visų technikų metu siekiama vieno-  atsisakyti įveikų, išgydyti pažeistą vidinį vaiką, patenkinti vidinio vaiko poreikius sveiko suaugusio būsenos dėka.

Schemų terapija darau ir grupėje! Grupės ir individualių konsultacijų derinys- pats efeltyviausias būdas pakeisti net ir labai gilias problemas

Kokias problemas sprendžiame schemų terapijos būdu?

  • Santykių problemos. Problemos ir nesantarvė poroje, su vaikais, tėvais, dažni konfliktai, kai kitas partneris atrodo „dėl visko kaltas“, nuolatinis pojūtis jog esi „aplinkybių auka“, nematymas išeities iš susiklosčiusios situacijos, o taip pat ir kitokios bendravimo problemos – nemokėjimas susirasti draugų, nesugebėjimas įsijungti į komandinę veiklą, drovumas, nesugebėjimas apginti savo nuomonės ar sprendimo, antros pusės paieškos.
  • Depresija– tai liūdna, prislėgta nuotaika, sunkumai susikaupti ir dirbti, netenkama interesų, trūksta energijos bei pagreitėja nuovargis, įprasti darbai atliekami „tarsi per prievartą“. Depresijos metu dažna būna įkyrūs nemalonaus ir pesimistinio turinio apmąstymai, savęs graužimas. Depresija nėra, kaip dažnai klaidingai manoma „apsileidimas“ ar „tinginystė“. Jos metu pasireiškia sumažėjęs savęs vertinimas ir pasitikėjimas savimi, kamuoja kaltės jausmas, bejėgiškumas, pojūtis kad esi beviltiškas dirglumas, suirzimas.
  • Nerimas ir baimės – tai sunkumai, kurių metu pasireiškia fizinis diskomfortas, vidinė įtampa, sunku atsipalaiduoti. Dažniausia pasitaiko socialinės fobijos – baimė atsidurti žmonių dėmesio centre, scenos baimė, baimė susipažinti, baimė būti neigiamai įvertintu, baimė išsiskirti ir likti vienu.
  • Streso pasekmės – tai yra sunkumai, atsirandantys stipraus traumuojančio arba lėto ir chroniško streso pasekoje. Tai gali būti skyrybos, partnerio neištikimybė, mažo vaiko auginimas, liga, artimo žmogaus mirtis, sunkumai darbe ir tt. Jaučiamas vidinis diskomfortas, kartais atsiranda dirglumas, depresinė nuotaika, konfliktiškas ar impulsyvus elgesys, įtampa, nerimas, padidėjęs baimingumas, nemiga, įkyrūs apmąstymai, emocinis „sustingimas“.
  • O taip pat konsultuoju daugeliu kitų klausimų, kurių būna tokių įvairių, kad išvardyti neįmanoma. Jeigu jaučiate, kad norite ateiti būtent pas mane, tai kreipkitės!