Mano knygos

Artumo laboratorija

Romanas Artumo laboratorija – knyga apie moters ir vyro santykius. Kūrinyje keliaujama per susipažinimo situacijas, parodoma, kaip sukuriamas artimas ryšys. Vis dėlto knygos esmė – ne bendravimo įdomybės, o sąmoningas pagrindinės veikėjos Vitos suvokimas, kas vyksta su jos jausmais, poreikiais, vaikystės žaizdomis santykių metu. Knyga prasideda tuo, kad pagrindinė herojė baigia ilgai trukusią psichoterapiją ir dabar gana aiškiai mato su ja vykstančius procesus. Kai santykiuose jaučiasi skaudinama, kai vėl pakliūva į pažįstamas problemas, Vita savo vidiniame pasaulyje – saugioje erdvėje – bando pamatyti, kokie vidiniai veikėjai dalyvauja situacijoje ir sąmoningai juos reguliuoja. Jėgas ji atgauna meno pasaulyje, o sustiprėjusi grįžta į santykių frontą.

Kadangi šis romanas parašytas profesionalios psichologės, išnašose ji paaiškina, kaip vienas ar kitas psichologinis dėsningumas atsispindi romano situacijose. Artumo laboratorijos personažai paremti tikromis istorijomis, kurių autorė semiasi iš psichoterapinio darbo praktikos. Knyga išleista 2023, leidykla Vaga

Pakelk mane aukštai

Ši 2020 rudenį išeisianti knyga apie moters psichologinę transformaciją, prasidedančią po išsiskyrimo. Knygoje išsamiai aprašyta herojės psichoterapinė patirtis, dvasiniai ieškojimai, vidinio pasaulio išgyvenimai susipina su išorinių įvykių, santykių, kelionių detalėmis. Ši knyga ypatinga tuo, kad psichologinis virsmas aprašytas profesionalo – romanas atspindi ekspertines žinias, atskleidžia, kaip iš tikrųjų dirba psichologai ir kaip vyksta vidiniai pokyčiai. Autentiškomis žmonių patirtimis paremta knyga įkvepia keistis, atskleisdama, kaip, regis, iš itin sudėtingos padėties – užsitęsęs depresyvumas, vidurio amžiaus krizė, didelė vienatvė, sunkios vaikystės patirtys – randama išeitis, pamažu, žingsnis po žingsnio statomos stabilios vidinės struktūros.

Knygą įsigyti galite čia:

Vaga.lt

Laimės svarstyklės

Tai naujausia, 2018 vasarį išėjusi knyga. Knygą sudaro 20 aktualių diskusijų, kaip pasiekti laimę: būti santūriu ar ekspresyviu? Romantišku ar blaiviu realistu? Individualistu ar trokšti glaudžių ryšių? ir tt. Atsakant į kiekvieną klausimą pateikiamos dvi priešingos nuomonės su priešinga argumentacija, kas gali padėti dar aiškiau išsikristalizuoti, ką galvoji pats ir apginti savo nuomonę ginčuose, kita vertus, tai gali padėti pažiūrėti į priešų stovyklą, suprasti jų argumentus, na o geriausiai- ieškoti tiesos, susiklijuoti daug sudėtingesnį psichologinį pasaulio vaizdą siekiant laimingesnio gyvenimo.

“Pas kunigą ir detektyvą, psichologo kabinete.”

Knygoje sudėta dvylika psichoterapijos atvejų: vyrai ir moterys ateina pas psichoterapeutę ir sprendžia problemas, susijusias su vienišumu, skyrybom, konfikltais, depresija, darboholizmu, kritikos baime. Psihoterpeutas jaučia įvairius jausmus, svarsto kokiu būdu paveikti vieną ar kitą klientą, kliento gyvenime vyksta dramos, tarp kliento ir terapeuto atsiranda įvairūs jausmai. Tai- psichoterapijos populiarinimo knyga, tuo pačiu galinti padėti daug sužinoti apie santykius ir jausmus apskritai.
Popierinės knygos jau išparduotos, bet galima įsigyti elektroninę:
https://milzinas.lt/psichologija/pas-kuniga-ir-detektyva-psichologo-kabinete

“Neįvykusi terapija”

Knyga atskleidžia sudėtingus žmonių santykius ir jausmus- parodomos skirtingos psichologinės bendravimo brandos pakopos, skirtingi suartėjimo atvejai. Pagrindinė romano veikėja Juta nor išgyti, lankosi pas psichoterapeutus, bet likimas jai pateikia vis naujus išbandymus ir galiausiai praradusi viltį būti išgelbėta ji turi keistis pati. Romano personažai ir įvykiai paremti tikromis istorijomis, kurių autorė semiasi iš psichologinio darbo praktikos. Knyga išleista 2011, leidykla “Vaga”. (Popierinės knygos pardavime nebėra, bet galima įsigyti elektroninę https://milzinas.lt/grozine-klasika/neivykusi-terapija)

“Gerųjų žmonių šešėliai- psichologinės išpažintys ir ese”

Šioje juodo jumoro atspalvį turinčioje knygoje rasite psichologines ese, noveles- žmonių išpažintis ir autorės impresija. Pacientai psichoterapeutams kas dieną išpažįsta paslaptis, kuriomis su niekuo nedrįsta pasidalyti. Jų klausymas virsta privilegija. Paslaptys leidžia pažvelgti iš užkulisių, todėl kaukės tampa visiškai nebeįdomios. Menas- tai neišsemiama išpažinčių kaupykla. O ese autorė asmeniškai ir nuoširdžiai svarsto įvairias aktualias psichologines problemas, apibendrina jų sprendimo būdus. Knyga pirmą kartą išleista 2010, о naujai sukomplektuota ir išleista 2022 m., leidyklos Alma Littera.

“Įdomioji psichoterapija mokytojams ir tėvams”

Knygoje rasite psichologinių žinių apie paauglius, mokytojus, o taip pat šiuolaikinę psichodinaminę charakterių klasifikaciją. Tėvų, mokytojų, vaikų problemos pateiktos per sudėtingo žmogaus vidinio pasaulio prizmę. Visada svarbu suprasti žmogaus elgesio priežastis. Kaip jis mato pasaulį ir argumentuoja savo vidinius įsitikinimus? Gimusi iš betarpiško bendravimo su mokytojais, mokiniais, jų tėvais, knyga yra autentiškas dokumentas, padėsiantis at­sakyti skaitytojams į klausimus, „kaip išlaikyti psichinę pusiausvyrą šalia vaikų”, kaip atpažinti nežinomuosius, slypinčius paauglystėje. Knyga išleista 2008m. , leidykla “Versus aureus”, pakartotinis leidimas 2009m.

“Laukiniai prisiminimai”

“Laukiniai prisiminimai”- egzistencinės novelės , atspindinčios šiuolaikišką dvasinę moters būseną. Anot literatūros kritiko J. Kubiliaus tai keistokos psichinės būsenos, ireali sapnų erdvė ir reliatyvus laikas, spengianti emocinė įtampa, o čia pat droviai nusmelkiantis intymumas, nesišakyto jausmo sunkybė, ko ne iracionalus žmogaus gerumas kitam žmogui… Knyga išleista 2007m, leidykla “Versus aureus”